Aktualności

„Szczęście dziecka w naszych rękach”

14.03.2012

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie dzieci są naszym jutrem. To Fundament, który powinien być otoczony szczególną opieką dorosłych. Wsparcie emocjonalne, zdrowotne, edukacyjne i materialne jest podstawą do ich prawidłowego rozwoju. Niestety nie wszystkie dzieci mają to szczęście. Nierzadko cierpią z powodu chorób, przemocy oraz z niedostatku, na który skazana jest tak duża część naszego społeczeństwa.

 

W natłoku codziennych obowiązków często obojętnie przechodzimy obok tematu nieszczęścia, które dotyka dzieci. Zrzucamy winę na błędny mechanizm działania naszego systemu prawnego. Mówimy – to nas nie dotyczy, to nie nasza sprawa, co my możemy zrobić itd. Takie rozumowanie wynika raczej z naszej wygody i braku zainteresowania tym, co się dzieje dookoła. Rzeczywistość jest jednak inna - to jak najbardziej nasza sprawa, gdyż to dzieci są naszą przyszłością. Nic nie możemy zrobić? Możemy i to bardzo dużo. W naszej ocenie może to niewiele, jednak wystarczająco dużo żeby dać szczęście dziecku.

 

Wrażliwi na otaczającą nas krzywdę ludzką, szczególnie jeżeli dotyczy ona dzieci, postanowiliśmy stać się aktywni. Nasze działania zaczęliśmy od zbiórki zabawek, ubrań oraz innych akcesoriów dla dzieci. Akcja odbyła się w dniach 05-09.03 na terenie naszej firmy. Wzbudziła ona bardzo duże zainteresowanie pracowników i w jej konsekwencji uzbierała się dość pokaźna kolekcja dziecięcych produktów. Całość zebranych dóbr została przekazana Sucholeskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom, które dalej rozdało dary potrzebującym dzieciom w Gminie Suchy Las. Być może zebrane zabawki spełnią dziecięce marzenia i pozwolą choć na chwile zapomnieć o cierpieniu. Taki był nasz główny cel, ale nie tylko. Chcielibyśmy zaszczepić we wszystkich poczucie odpowiedzialności i przynależności do całego społeczeństwa nie tylko do wybranych grup, w których jest nam wygodnie. To my dorośli budujemy dziecięcy świat, od nas zależy kim będą w przyszłości. Dlatego zachęcamy do organizowania oraz do czynnego udziału w takich akcjach. Kosztuje nas to tak niewiele a nagroda w postaci dziecięcego uśmiechu jest bezcenna.
 

Organizator PAW Sp. z o.o.
Magdalena Ratajczak
 


Konsekwencje działania nas dorosłych, podejmowane przez nas decyzje i nasze wybory w momencie kiedy okazują się one błędne najbardziej dotykają najmłodszą grupę społeczeństwa – nasze dzieci.

 

Nie mają prawa głosu, nie mogą decydować o swoim losie, całkowicie od nas zależne i nam oddane. Cierpią z powodu chorób, przemocy ale przede wszystkim z niedostatku, na który skazana jest tak duża część naszego społeczeństwa. Z obserwacji prowadzonej przez ostanie lata nic nie wskazuje na to, żeby mogło być lepiej, żeby sytuacja tych najbardziej potrzebujących mogła ulec zmianie a wręcz przeciwnie, jest coraz gorzej. Mechanizm działania naszego systemu prawnego jest niedopracowany w kontekście wsparcie najuboższych. Co my robimy żeby to zmienić?

Podaruj nam 1%

KRS: 0000206271


ul. Nad Torem 23

62-001 Chludowo

gm. Suchy Las,

pow. poznański,

woj. wielkopolskie,


TEL: 510-056-457

NIP: 777-25-61-222

E-MAIL: acyganczyk@clipper.com.pl


Nr konta:

37 1020 4027 0000 1502 0491 7128

Galeria Zdjęć

Nasi dobroczyńcy