Aktualności

Odblaskowa moda na jesień i nie tylko!

10.11.2016 Odblaskowa moda naszych dzieci . Wychowankowie przedszkola w Chludowie otrzymali odblaskowe elementy.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu , a przede wszystkim dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci przekazaliśmy podpoiecznym przedszkola w Chludowie odblaskowe elementy. Wręczeniu odblasków towarzyszyła pogadanka.

+ czytaj więcej

Krótka relacja z rajdu

12.06.2016

Krótka relacja z II Rajdu Nordic Walking

+ czytaj więcej

REGULAMIN RAJDU MIESZKA i DĄBRÓWKI

12.06.2016

Zapisy- tel .601 70 20 90

+ czytaj więcej

II RAJD NORDIC WALKING oraz RAJD MIESZKA i DĄBRÓWKI

12.06.2016

Serdecznie zapraszamy na II rajd nordic walking , którym w tym roku pragniemy uczcić 1050 rocznicę chrztu Polski

+ czytaj więcej

Spotkanie ze Swiętym Mikołajem 2015

SOBOTA

5.12.2015  godz. 15.00 - Salon Forda

+ czytaj więcej

Lista Startowa I Rajd Nordic Walking

14.06.2015

.

+ czytaj więcej

I Rajd Nordic Walking

I Rajd Nordic Walking o Uśmiech Dziecka

Zapraszamy na I Rajd Nordic Walking , który odbędzie się 14 czerwca 2015 r w Zielatkowie. Start i meta w stajni ,, Patataj".Wpisowe - 25 zł !

zapisy: rajd.sspd@wp.pl

+ czytaj więcej

Bal walentynkowy 2014

15.02.2014

zapraszamy do galerii aby obejrzeć zdjęcia 

+ czytaj więcej

Foto relacja i wywiad z prezesem A.Cygańczykiem

grudzień 2013

Piszą i mówią o nas:

Relacja z turnieju zamieszczona została w sobotnim wydaniu Teleskopu, 

http://www.tvp.pl/poznan/sport/wiadomosci-sportowe/wideo/28122013/13481421

+ czytaj więcej

Bal Charytatywny 2014

15.02.2014

Serdecznie zapraszamy na coroczny bal charytatywny organizowany przez nasze stowarzyszenie na rzecz podopiecznych- dzieci i młodzieży z gminy Suchy Las .

Bal odbędzie się w hotelu Ilonn 15.02.2014 r . Bilety nabywać można u prezesa stowarzyszenia  A. Cygańczyka . Serdecznie zapraszamy

+ czytaj więcej

Turniej PIłki Halowej - karta zgłszenia do pobrania

28.12.13

dokumenty do pobrania 

+ czytaj więcej

Turniej PIłki Halowej - regulamin do pobrania

28.12.13

.

+ czytaj więcej

VII Gwiazdkowy Turniej PIłki Halowej

28.12.2013

W sobotę 28 grudnia 2013 po raz siódmy w Hali Widowiskowo- Sportowej w Suchym Lesie odbędzie się turniej piłki halowej dla chłopców z rocznika 2003 i młodsi . Turniej odbędzie się pod patronatem WZPN .

+ czytaj więcej

Niespodzianka od św. MIkołaja

6 grudnia 2013

.

+ czytaj więcej

Poszukiwali Bursztynowej Komnaty

2.08.2013

Po pięciodniowym pobycie na Dolnym Śląsku 30 osobowa grupa uczniów sucholeskich szkół i ich opiekunowie wrócili do domów. Nie odnależli zagubionego bursztnowego skarbu ale odkryli nowe pasje i przezyli niezapomniane przygody dzięki zabawie w eksploratorów i odkrywców tajemnic II wojny światowej .

+ czytaj więcej

Dokumenty do pobrania

1.07.2013

+ czytaj więcej

Lista nagrodzonych

26.06.2013

  Na konkurs wpłynęły 72 prace- jury wybrało spośród nich 30. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !
+ czytaj więcej

Wakacje 2013

25.06.2013

Zarząd Sucholeskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z prawdziwą przyjemnością informuje,że znane są już wyniki konkursu plastycznego. 30 uczniów  

za udział w konkursie : Pamiętajmy o bohaterach II wojny Światowej” zostało nagrodzonych wycieczką na Dolny Śląsk !!!                                    

Prosimy o kontakt telefoniczny –p. Iza Kachlicka -  609 79 55 26 - z pytaniem o udział dziecka w wycieczce. Rodzice wyróżnionych dzieci otrzymają informacje o  spotkaniu organizacyjnym, na które należy przynieść wypełniony formularz zgłoszeniowy i zgodę na udział w wycieczce .

 

 

+ czytaj więcej

ZAPRASZAMY NA FESTYN

08.06.2013

Wszystkie dzieci  mieszkające na terenie gminy Suchy Las zapraszamy do świętowania z okazji czerwcowego święta. Stajnia ,, Patataj" przygotowała mnóstwo atrakcji, konkursów i nagród.

+ czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

30.04.2013

Zachęcamy do udziału w konkursie - Przygotowane prace w dowolnej plastycznej technice nalezy przynieść lub przesłać do siedziby  organizatora , albo oddać członkom stowarzyszenia podczas planowanych z okazji Dnia DZiecka festynów w Zielątkowie lub Biedrusku.

+ czytaj więcej

Pomagajmy Michalince

17.04.2013

Dzięki współpracy stowarzyszenia z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół w Chludowie dziś odbyła się niecodzienna akcja . Rodzice przybywający do szkoły na popołudniowe konsultacje z nauczycielami powitani zostali  wiosennymi kwiatami.

+ czytaj więcej

XV Bal Charytatywny Ludzi Dobrego Serca

9.02.2013

Miejsce Balu - Gościnne Progi Restauracji Estella. w Suchym Lesie.

Cena 450 zł/para

Zapisy. A . Cygańczyk

P. Koperski

M. Kachlicki

+ czytaj więcej

VI Gwiazdkowy Turnej Piłki Halowej Sucholeskego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom o Puchar Prezesa WZPN

28.12.2012

,, Szaleństwo na trybunach podczas VI Gwazdkowego Turnieju w Suchym Lesie..." tak tytuł nosił artykuł zamieszczony w Głosie Welkopolskim po organizowanym przez Sucholeskie Stowarzyszene Pomocy Dzieciom turnieju dla dzieci- utalentowanych piłkarzy. Turniej tradycyjne odbył się w gościnnych progach Hali Widowiskowo- Sportowej , a w rolę gospodarza wcielił się wójt gminy Suchy Las- Grzegorz Wojtera , dyrektor GOSiR- Krzysztof Linkowsk - prezes  WZPN - Stefan Antkowak oraz prezes  i członkowe naszego stowarzyszena- A. Cygańczyk, Iza  Kachlicka, Ewa Gramsch, Aldona Niedbała, Magdalena Szewczyk,Wioletta Cygańczyk, Maciej Kachlicki, Piotr Koperski, Andrzej  Rakowski i Ryszard Łuszcz .

Po raz pierwszy głównym trofeum na naszym cyklcznym już turnieju był puchar  i nagrody ufundowane przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej , a prezes WZPN z uwagą przyglądał się młodym piłkarzom  i osobiście wręczał nagrody. Na trybunach rozgrywkom przyglądali się jak co roku piłkarze znani z mędzynarodowych aren sportowych- Andrzej Juskowiak, Potr  Reiss, Jarosław Araszkewicz i  tegoroczne odkrycie ligi amatorskej - Tomasz Haze. Czas kibców  płkarzy pomędzy meczemy urozmacali wolontarusze współpracującej z naszym stowarzyszenem Fundacj Dr Clown, którzy  na wykonywali  efektowne makijaże .Turnej cieszył się dużym zanteresowanem mediów- Patronat medialny objęło Radio Merkury. Relacje  i  fotorelacje z rozgrywek znajdują się na www.wzpn.poznan.pl

+ czytaj więcej

VI Gwiazdkowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Prezesa WZPN

Serdecznie zapraszamy!

+ czytaj więcej

Niespodzianka od św. Mikołaja

+ czytaj więcej

POŻEGNANIE

24.11.2012

,,Przeznaczenie odebrało Cię zbyt szybko rodzinie,
> ale nigdy nie odbierze Cię naszej pamięci i naszym sercom."
>

>
> Z głebokim smutkiem żegnamy naszego wieloletniego Przyjaciela ś. p.  Piotra Alejskiego - Człowieka Wielkiego Serca
>
>
>  Najbliższym skladamy wyrazy szczerego współczucia
>

+ czytaj więcej

Odznaczenie Państwowe

Złoty Krzyż Zasługi dla dla Piotra Koperskiego

Medal wręczony został podczas uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim przez Wojewodę Wielkopolskiego - Piotra Florka!

+ czytaj więcej

Piszą o nas ....

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/628071,uczniowie-z-suchego-lasu-poznali-poslow-i-minister-krystyne,id,t.html#czytaj_dalej

.

+ czytaj więcej

Z ławki szkolnej do ławy sejmowej

23-27.07.2012

Program nosił  nazwę ,, Z ławki szkolnej do ławy sejmowej ", ponieważ najważniejszym punktem tej wyprawy był udział w posiedzeniu sejmu w środę 25 lipca. Uczniowie mieli okazję wysłuchać przemówienia posła Dariusza Rosatiego, na korytarzu spotkali posła  Jana Tomaszewskiego, rozmawiali z posłanka ze Swarzędza- panią Bożeną Szydłowską, która serdecznie powitała swoich młodych ,, sąsiadów". W najśmielszych marzeniach nie przypuszczaliśmy, że jeszcze dzieci dostąpią zaszczytu spotkania w gabinecie ministerialnym z samą panią minister Krystyną Szumilas. Po półgodzinnej rozmowie dzieci  zwiedziły historyczny gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej na al. Szucha  i otrzymały od pani minister bilety do warszawskiego muzeum na Pawiaku. Sucholeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom od marca współpracuje z MEN w ramach Forum Rodziców.  Przedstawiciele Stowarzyszenia uczestniczyli również w pracach Podkomisji ds Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP.  Projekt został zrealizowany dzięki uczestnikom XIV BALU CHARYTATYWNEGO LUDZI DOBREGO SERCA oraz WYPRAWY PO UŚMIECH DZIECKA.  SSPD otrzymało również dofinansowanie projektu z Urzędu GMINY SUCHY LAS.
+ czytaj więcej

Lato 2012

01.07.2012 Sucholeskie Stowarzyszenie Pobmocy Dzieciom zaprasza dzieci i młodzież z gminy Suchy las do udziału w wycieczce promującej wiedzę obywatelską : Z ławki szkolnej do ławy sejmowej "

Sucholeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Sychy Las do udziału w wycieczce promującej zainteresowanie wiedzą obywatelską.

+ czytaj więcej

Wyróżniony wolonatriusz

23.05.2012

Prezes naszego stowarzyszenie Andrzej Cygańczyk odebrał  z rak starosty powiatu poznańskiego  kryształowy medal ,, wyróżniony wolontariusz" za bezinteresowną pracę charytatywną na rzecz potrzebujących osób w powiecie poznańskim. Serdecznie gratulujemy !

+ czytaj więcej

Dzień dziecka

1.06.2012

Jak każdego roku nasze stowarzyszenie aktywnie włącza się w obchodzone w róznych miejscowościach naszej gminy obchody święta dziecka

+ czytaj więcej

XIII Bal - Sucholeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

10.02.2011

Sucholeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom zaprasza na XIII Bal Charytatywny pod patronatem Wójta Gminy Suchy Las Grzegorza Wojtery.

+ czytaj więcej

Gwiazdkowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Prezesa SSPD

10.12.2010

Sucholeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom serdecznie zaprasza na kolejny Gwiazdkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa SSPD...

+ czytaj więcej

o spotkaniach terenowych raz jeszcze ...

23.05.2012

Zapraszamy do wpomnień !

+ czytaj więcej

zdjęcia z rajdu

22.05.2012

Informujemy,ze relację fotograficzną z imprezy przygotowała i udostępniła firma
SZKLARNIA FOTOPROJEKT Danuty Kurasz.
Zdjęcia w pełnej rozdzielczości można zamówić telefonicznie: 509 544 888 . wszystkich uczestników i kibiców serdecznie do tego zachęcamy !!!

 

+ czytaj więcej

Spotkanie w sejmie

17.05.2012

We wtorek 22 maja, w sali konferencyjnej (NDP) w gmachu Sejmu RP odbędzie się posiedzenie podkomisji stałej do spraw osób niepełnosprawnych. Tematem posiedzenia będzie wsparcie rodzin z osobami z niepełnosprawnościami ze szczególnym uwzględnieniem edukacji niepełnosprawnych dzieci. Początek posiedzenia o godz. 14.00


 

+ czytaj więcej

Oficjalne wyniki rajdu

01.05.2012

 Puchary w klasie turystycznej zdobyły następujące załogi :


 I m-ce Bartek Marmol , Paweł Kołdunek – 75 pkt

 II m-ce Maciej Jerkał , Rafał Miszczak – 71 pkt

III m-ce Szymon Filus , Tomasz Małyszka – 71 pkt

Wyróżnienie za zdobycie IV m-ca odebrał także p. Mirosław Nochowicz

 

Dalej podajemy wyniki wszystkich załóg:

 

+ czytaj więcej

Relacja telewizyjna z II Sucholeskich Spotkań Terenowych

21 kwietnia 2012

Relacja telewizyjna z II Sucholeskich Spotkań Terenowych znajdziecie na http://www.suchylas.tv/ oraz na youtube. Zapraszamy ! Warto przeżyć te emocje jeszcze raz.
Zapraszamy także do zamawiania relacji filmowej opracowanego przez firmę AVICON reprezentowanej przez Wojciecha Konowalskiego.Film można zamówić  dzwoniąc  do autora pod nr 602 259 751
 

+ czytaj więcej

II Sucholeskie Spotkania Terenowe

21 kwietnia nasze stowarzyszenie przy współpracy z miłośnikami aut terenowych organizowało II –gie już Sucholeskie Spotkania Terenowe. Pierwszy raz w 2010 r zachęceni przez miłośników motoryzacji spotkaliśmy się z osobami, które oprócz przeżycia dobrej zabawy chcą wspierać naszych podopiecznych. Spotkanie to odbyło się na poligonie w Biedrusku. O wydarzeniu tym można przeczytać na stronach internetowych gminy i stowarzyszenia a nawet obejrzeć relację na www.tvsl.pl

+ czytaj więcej

Zapraszamy na II Sucholeskie Spotkania Terenowe !

27.03.2012

Więcej informacji : www.tvsl.pl

+ czytaj więcej

„Szczęście dziecka w naszych rękach”

14.03.2012

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie  dzieci są  naszym jutrem. To Fundament, który powinien być otoczony szczególną opieką dorosłych. Wsparcie emocjonalne, zdrowotne, edukacyjne i materialne jest podstawą do ich prawidłowego rozwoju. Niestety nie wszystkie dzieci mają to szczęście. Nierzadko cierpią z powodu chorób, przemocy oraz z niedostatku, na który  skazana jest tak duża część naszego społeczeństwa.
+ czytaj więcej

Podziękowania

22.01.2012

Pragnę na Pani ręce złożyć podziękowania dla Sucholeskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom.
W roku 2010 - w  tym okropnym i bardzo trudnym dla nas okresie ( nasz kochany synek Mikołaj zmagał się z ciężką chorobą nowotworową - neuroblastomą) otrzymaliśmy od Państwa wsparcie finansowe.

+ czytaj więcej

V Gwiazdkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

07.12.2011

Sucholeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom zaprasza serdecznie na V Gwiazdkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej, który odbędzie się pod patronatem Wójta Gminy Suchy Las - Pana Grzegorza Wojtery. Impreza ta odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Suchym Lesie, przy ulicy Szkolnej 20 w dniu 17 grudnia 2011r.

+ czytaj więcej

Marcin Piechuła

15.11.2011

Dzięki współpracy Sucholeskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom ze Szkołą Muzyczną prowadzoną w Suchym Lesie przez Państwa Bard, jeden z uczniów Szkoły Podstawowej im. o. M. Żelazka w Chludowie otrzymał zaproszenie aby pod profesjonalnym okiem samego Bogumiła Bard’a pobierał lekcje gry na trąbce...

+ czytaj więcej

1 %

10.04.2013

Poszukiwacze bursztynowej komnaty :  

 Pod takim hasłem nasi podopieczni spędzą tegoroczne wakacje!

+ czytaj więcej

Wycieczka "Szlakiem Jana Pawła II"

7.09.2011

Sucholeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom zorganizowało w sierpniu wycieczkę ,,Szlakiem Jana Pawła II”. Zaproszono na nią laureatów kilku konkursów plastycznych i literackich...
 

+ czytaj więcej

Podaruj nam 1%

KRS: 0000206271


ul. Nad Torem 23

62-001 Chludowo

gm. Suchy Las,

pow. poznański,

woj. wielkopolskie,


TEL: 510-056-457

NIP: 777-25-61-222

E-MAIL: acyganczyk@clipper.com.pl


Nr konta:

37 1020 4027 0000 1502 0491 7128

Nasi dobroczyńcy