Aktualności

Wycieczka "Szlakiem Jana Pawła II"

7.09.2011

Sucholeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom zorganizowało w sierpniu wycieczkę ,,Szlakiem Jana Pawła II”. Zaproszono na nią laureatów kilku konkursów plastycznych i literackich ogłoszonych w gminnych szkołach i za pośrednictwem lokalnych gazet w tym oczywiście Gazety Sucholeskiej! Uczestnikami wyprawy było także 10 członków drużyny Suchary Suchy Las, którzy występowali na turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez stowarzyszenie na osiedlu Grzybowym z okazji Dnia Dziecka.

 

Bardzo bogaty program zachęcał do refleksji o Janie Pawle II. W drodze do Krakowa dzieci zwiedziły sanktuarium w Częstochowie. Miejsca związane z Patronem tej wyprawy to oczywiście także Wawel i Łagiewniki, dlatego w Krakowie zaplanowano 2 dni. Spacer po Plantach, okno przy ul. Floriańskiej, Sukiennice i Kościół Mariacki – tego nie można było ominąć !

Doskonała zabawa czekała na uczestników wycieczki na placu zabaw przy stadionie Crakovii. Wielką atrakcją był też hotel- położony tuż przed stadionem Wisły Kraków! Ciekawy był więc też widok- na główny budynek stadionu oraz na boiska treningowe.

 

W drodze do Zakopanego koniecznie należy zatrzymać się w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach- ulubionych miejscach Naszego Ojca Świętego. Podróż była bardzo przyjemna, dopisywała piękna pogoda, a czas umilały dzieciom liczne konkursy, w których można było pochwalić się wiedzą zdobytą dzięki bogatym opowieściom krakowskich przewodników. O tym gdzie i kiedy Jan Paweł II odbył święcenia kapłańskie, w której wawelskiej kaplicy odprawiał pierwszą mszę św…itp.
Oczywiście opowiadając o naszej wycieczce koniecznie trzeba wspomnieć o nieprzyjemnej przygodzie, która spotkała nas w Wadowicach. Kuba został użądlony przez osę!

 

Żądło os stanowi ich naturalną broń w razie zagrożenia. Widocznie tak poczuła się wadowicka osa, ponieważ jej ugryzienie okazało się bardzo groźne i konieczna była interwencja lekarzy- Kuba nie mógł już uczestniczyć w dalszej wycieczce. Niezbędna okazała się hospitalizacja. I tak w programie wycieczki nastąpiły zmiany, ponieważ koleżanki i koledzy rannego Kuby zaraz po zjedzeniu kremówek wybrali się pod okno szpitalne by pocieszać chorego.

 

Jad os nie jest groźny dla człowieka, choć użądlenia są bolesne. Wyjątkiem są osoby uczulone, u których jad może wywołać wstrząs anafilaktyczny. Lekarze uznali, że taką osobą jest właśnie nasz kolega- niestety jego szlak Jana Pawła II zakończył się w Wadowicach, skąd odebrany został przez rodzinę.

 

Pozostali uczestnicy realizowali dalszy program wycieczki. W zwiedzaniu Zakopanego towarzyszył im przewodnik, rodowity góral. Jego opowieści góralską gwarą wzbudzały najpierw zaciekawienie, czasem też niezrozumienie a w końcu też salwy śmiechu.

 

Skocznia narciarska, Nosal, Krzeptówki, Jaszczurówka, Chochołów i Ząb to ulubione miejsca naszego Papieża- wszystkie te miejsca odwiedzano nie przejmując się upałem. Wielu z uczestników było w Tatrach po raz pierwszy. Z radością więc opowiadano o swoich wrażeniach podczas długich rozmów telefonicznych do rodziców i przyjaciół. Powstały też piękne ilustracje, gdyż chętnie wszyscy wzięli udział w konkursie plastycznym.

 

Podczas pożegnalnego ogniska uroczyście obchodziliśmy 10- te urodziny Moniki. Był tort i życzenia, gawęda góralska i super zabawa. Tak właśnie będziemy wspominać tę wycieczkę!!!

 

 

Sucholeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

Podaruj nam 1%

KRS: 0000206271


ul. Nad Torem 23

62-001 Chludowo

gm. Suchy Las,

pow. poznański,

woj. wielkopolskie,


TEL: 510-056-457

NIP: 777-25-61-222

E-MAIL: acyganczyk@clipper.com.pl


Nr konta:

37 1020 4027 0000 1502 0491 7128

Galeria Zdjęć

Nasi dobroczyńcy